1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
2016                  

Nice Polska Liga Żużlowa 2016

Decyzją GKSŻ, w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej (1 Liga) w sezonie 2016 rywalizowało jedenaście drużyn. Dziewięć z nich walczyło w systemie każdy z każdym. Kluby z Rawicza i Opola rozgrywały mecze tylko na własnym torze oraz po jednym wyjazdowym pomiędzy sobą. Wyjazdowe mecze tych drużyn zostały zweryfikowane jako walkowery 40:0 dla przeciwników.

RundaDataDrużynyWynik
203.04.2016Holistic Polska Rawicz - Eko-Dir Włókniarz Częstochowa25:65
415.05.2016Holistic Polska Rawicz - KŻ Orzeł Łódź23:31
601.05.2016Holistic Polska Rawicz - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk27:63
822.05.2016Holistic Polska Rawicz - KSM Krosno33:57
1005.06.2016Holistic Polska Rawicz - Polonia Piła30:57
1226.06.2016Holistic Polska Rawicz - Stal Rzeszów35:55
1431.07.2016Holistic Polska Rawicz - SC Lokomotiv Daugavpils32:57
1628.08.2016Holistic Polska Rawicz - Speedway Wanda Instal Kraków32:57
1811.09.2016Holistic Polska Rawicz - Polonia Bydgoszcz44:46
--18.09.2016Kolejarz Opole - Holistic Polska Rawicz57:33
--25.09.2016Holistic Polska Rawicz - Kolejarz Opole51:38

Tabela po rundzie zasadniczej

DrużynaMPktZRPBon+/-
1.Orzeł Łódź184016028+290
2.Lokomotiv Daugavpils183213056+154
3.Eko-Dir Włókniarz Częstochowa182812064+125
4.Stal BETAD Leasing Rzeszów182411072-14
5.Polonia Piła18239095+70
6.Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk18219093+71
7.Speedway Wanda Instal Kraków182080104-32
8.Polonia Bydgoszcz181150131-176
9.KSM Krosno181150131-146
10.Kolejarz Opole1163080-126
11.Holistic-Polska Rawicz11210100-216

Po rundzie zasadniczej dwie najlepsze ekipy rywalizowały w finałowym dwumeczu. Czołowa ósemka zapewniła sobie pozostanie w Nice Polskiej Lidze Żużlowej na kolejny sezon. Zespoły z miejsc 9-11 w kolejnym sezonie rywalizować będą w Polskiej 2. Lidze Żużlowej.

Statystyki zawodników w sezonie 2016

Zawodnik M B 1. 2. 3. 4. D U W T Pkt. Bon. Suma Śr./B Śr./M
Gomólski Adrian115511231630110953981.7828.640
Melniczuk Stanislav737714853000573601.6228.140
Potoniec Arkadiusz83183983000394431.3874.880
Kajzer Marcel114841612101041563591.2295.090
Holub Zdeněk15013100005161.2005.000
Štichauer Hynek21003430000102121.2005.000
Grøndal Emil31204530000131141.1674.330
Lutowicz Marek11391812160020318391.0002.820
Niedźwiedź Sebastian13010000202131.0002.000
Pulczyński Kamil31204350000110110.9173.670
Lisiecki Wojciech832041673110244280.8753.000
Konopka Rafał8331510140012235280.8492.880
Mauer Steven23001200001010.3331.000
Kibała Bartosz12000010010000.0000.000
Kościelski Marcin25000311000000.0000.000
Zamknij
Zamknij
Zamknij
Zamknij
Zamknij
Zamknij
Zamknij
Zamknij
Zamknij
Zamknij